• Lwów – ślad Polski na Ukrainie • cmentarz Łyczakowski • plac Adama Mickiewicza • spektakl w Operze Lwowskiej (płatne dodatkowo) • Żółkiew – miasto (przed laty) idealne
• Lwów – ślad Polski na Ukrainie • cmentarz Łyczakowski • plac Adama Mickiewicza • spektakl w Operze Lwowskiej (płatne dodatkowo) • Żółkiew – miasto (przed laty) idealne
Hotel Hetman*** (może ulec zmianie) – znajduje się blisko centrum Lwowa (około 6 km, 15 minut jazdy komunikacją publiczną). Do dyspozycji pokoje 2,3,4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym oraz TV. W całym budynku można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Obiekt oddalony jest 10 minut spacerem od centrum handlowego oraz parku wodnego.
Na terenie kompleksu:
✓ restauracja ✓ sala bankietowa ✓ sala konferencyjna ✓ solarium ✓ gabinet masażu ✓ parking
Wyjazd z Polski w godzinach porannych (dokładne miejsce i godzina do uzgodnienia). Przejazd na Ukrainę. W godzinach popołudniowych przyjazd do Lwowa i zwiedzanie miasta usytuowanego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem Wschodu i Zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody. Pierwsze spotkanie z miastem – krótki spacer, podczas którego zobaczymy: Prospekt Swobody, który jest miejscem manifestacji politycznych i parad wojskowych, Gmach Teatru Wielkiego i Baletu – jest to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa, Plac Mickiewicza – najsłynniejszy plac Lwowa z pomnikiem Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.
Kolacja z muzyką
Śniadanie
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski – jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany „lwowskim Pere – Lachaise”, cmentarz Orląt Lwowskich, greckokatolicka katedra św. Jura, Wysoki Zamek z Kopcem Unii – panorama miasta i okolicy. Spacer po starówce. Udamy się do wnętrz katedry łacińskiej – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie, Kaplicy Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej, Katedry Ormiańskiej – budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie. Zobaczymy Cerkiew Uspieńską, Wieżę Prochową, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów – jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. Czas wolny.
Kolacja w restauracji. W godzinach wieczornych powrót do hotelu.
Śniadanie
Odwiedzając Lwów, warto jeden dzień poświęcić Żółkwi, aby bliżej poznać to królewskie miasto i jego zabytki. Zobaczymy jedno z najpiękniejszych miast dawnej Rzeczpospolitej, założone przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego w 1597 roku. W czasach swojej świetności miasto stanowiło ulubioną rezydencję króla Jana III Sobieskiego. To właśnie tutaj zorganizował on pokaz trofeów wojennych po słynnym zwycięstwie nad Turkami pod Wiedniem. W programie spacer po miasteczku, gdzie na uwagę zasługują: piękny rynek z zabytkowymi kamienicami, wspaniała kolegiata św. Wawrzyńca, zamek, zespół klasztorny i cerkiew Bazylianów, synagoga. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
✓ Spektakl w Operze Lwowskiej – od ok. 10 EUR/osoba
✓ Degustacja ekskluzywnych likierów lwowskich – ok. 13 EUR/osoba (grupa minimum 10 osób). Smaczne, tworzą nastrój, mają właściwości lecznicze, zwiększają miłość do Lwowa. 9 rodzajów nalewek, z których 3 są mocne. Medovka, hrenovka, cytrynowa, truskawkowa, gruszkowa i inne plus lokalne przekąski. Każdej nalewce towarzyszy opowieść o jej produkcji.
✓ Nocne zwiedzanie Lwowa (2 godz.) – ok. 15 EUR/osoba (grupa minimum 20 osób)
✓ Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
✓ Kolejność realizacji programu może ulec zmianie
✓ Przekroczenie granic na podstawie ważnego paszportu
✓ Podczas zwiedzania prawosławnych świątyń obowiązkowy strój dla kobiet to długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy – najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona