RABKA-ZDRÓJ: Muzeum Górali i Zbójników – ZAKOPANE: Wielka Krokiew, Krupówki, Dom do góry nogami, Cmentarz Zasłużonych – GUBAŁÓWKA: najpopularniejszy szczyt 1126m n.p.m. DOLINA KOŚCIELISKA: jedna z najdłuższych dolin w Tatrach – MORSKIE OKO: największe jezioro Tatr
Niezwykłe Tatry
Wyżywienie obejmuje:
✓ 4 śniadania w formie bufetu
✓ 1 obiad serwowany, 3 suche prowianty
✓ 3 kolacje w formie bufetu, 1 grill
Pierwszy posiłek: obiadokolacja 1-go dnia, ostatni posiłek: śniadanie + suchy prowiant 5-go dnia.
Specjalne diety:
✓ dieta wegetariańska – możliwa bez dopłaty
✓ dieta wegańska – możliwa bez dopłaty
✓ dieta bezglutenowa – możliwa bez dopłaty
✓ możliwość skorzystania z innych diet (do uzgodnienia)
Dzień 1
Wyjazd spod szkoły.
MUZEUM GÓRALI I ZBÓJNIKÓW – udowodnimy Wam, że lekcje historii wcale nie muszą być nudne, a nauka połączona z zabawą to wspaniała przygoda. Muzeum to nie tylko ciekawe eksponaty i wyjątkowe wnętrza – to także interaktywne zwiedzanie! Możecie tutaj deptać kapustę do kiszenia, prać na tarze, spać na sianie, a nawet zakuć kogoś w dyby czy poszukać zbójnickiego skarbu! Na terenie muzeum znajdziecie liczne ekrany dotykowe, projektory, gry i aplikacje. To miejsce, w którym przeszłość i zabytki łączą się z najnowszą technologią – dzięki czemu wizyta w muzeum na pewno nie będzie nudna i przypadnie Wam do gustu.
Zakwaterowanie
Obiadokolacja
A wieczorem… KICZ PARTY – przy największych hitach współczesnej muzyki na pewno każdy znajdzie swój ulubiony kawałek. Zrobimy dyskotekę jakiej świat jeszcze nie widział, z nami nikt nie podpiera ściany!
Dzień 2
Śniadanie + suchy prowiant
DOLINA KOŚCIELISKA – jest drugą co do długości doliną polskich Tatr, bowiem ma aż 9 km długości. To prawdziwe arcydzieło natury. Przez jej część dolną przepływa Potok Kościeliski, a w jej górnej części spotkacie mnóstwo skał o fantazyjnych, zbójeckich kształtach i nazwach. Wspólnie z przewodnikiem wyruszymy na pieszą wycieczkę do schroniska PTTK na Ornaku, położonego na wysokości 1100m n.pm. Po krótkim odpoczynku powędrujemy leśną ścieżką nad Smreczyński Staw (1226m n.p.m.). Jest to przepiękne i niezwykle urokliwe jeziorko, gdzie woda ma głębokość około 5 metrów, a jej przejrzystość wynosi 1,5–2 metry. Znad stawu rozciąga się przepiękny widok w stronę głównej grani Tatr. W skrócie – przejdziecie szlak turystyczny, który liczy już ponad 200 lat! Czas trwania wycieczki około 6 godzin (wymagane odpowiednie obuwie).
Obiadokolacja
A wieczorem… PRELEKCJA MULTIMEDIALNA – zapoznamy Was się z różnymi zagadnieniami dotyczącymi przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz zasad jego udostępniania. Usłyszycie o dużych drapieżnikach, roli kornika drukarza w ekosystemie leśnym oraz o roli martwego drewna. Dowiecie się także dlaczego jest zakaz wprowadzania psów, wędrowania nocą oraz dokarmiania dziko żyjących zwierząt. Bardzo przydatna lekcja dla wszystkich!
Dzień 3
Śniadanie
GUBAŁÓWKA – miejsce, które musicie odwiedzić będąc w Tatrach! Wespniecie się na wysokość 1126m. n.p.m., a tam poznacie szczyty Tatr oraz będziecie napawać się przepiękną panoramą gór. Zjeżdżając kolejką linowo-terenową wylądujecie wprost na Krupówkach. Świetna okazja na zakup góralskiej ciupaski lub ciepłych, wełnianych skarpet na pamiątkę!
Obiad
DOM DO GÓRY NOGAMI – pozwoli Wam uwolnić fantazję i gwarantuje świetną zabawę! W tym domu nic nie jest normalne: podłogi są krzywe, żeby się przespacerować trzeba łapać za drzwi, okna i ściany, a nawet za stojące na suficie krzesełka… Jedyną prostą rzeczą są tutaj schody, prowadzące nie na piętro, a na parter. No tak, zwiedzanie zaczynamy od pierwszego piętra. Dobrej zabawy!
CMENTARZ NA PĘKSOWYM BRZYZKU – w samym centrum Zakopanego znajduje się jedno z najmagiczniejszych miejsc w Polsce. I wcale nie mamy na myśli Szkoły Magii, a cmentarz. Powiało grozą? Nic bardziej mylnego! Na Cmentarzu Zasłużonych mieści się około 500 grobów, z czego połowa, czyli około 250 to mogiły osób zasłużonych. Niemal wszystkie nagrobki to niepowtarzalne, unikalne dzieła sztuki góralskiej wykonane w kamieniu, drewnie, metalu lub malowane na szkle. Pochowani zostali tutaj m.in. Kornel Makuszyński, Jan Długosz, Stanisław Marusarz. Znajdują się tutaj również szczątki artystów: Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Tytusa Chałubińskiego czy Stanisława Witkiewicza.
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ – jednym z miejsc, które z pewnością warto zobaczyć jest Sanktuarium na Krzeptówkach. To właśnie tu gorliwie modlono się za zdrowie papieża, po zamachu na jego życie w 1981 roku. Obiecano wówczas, że jeśli Jan Paweł II przeżyje to powstanie w tym miejscu świątynia dziękczynna. Po powrocie do zdrowia papież osobiście konsekrował świątynię oraz ofiarował jej dzwon, który znajduje się na jej szczycie.
WIECZÓR ZBÓJNICKI – po intensywnym dniu zasłużona kolacja w formie grilla. Czas będą nam umilać opowieści, gawędy, zabawy oraz wspólne śpiewanie piosenek.
Dzień 4
Śniadanie + suchy prowiant
MORSKIE OKO – te największe i najpopularniejsze jezioro w polskich Tatrach, kryje w swojej toni mnóstwo ciekawostek, historii i legend. Wzbudza zachwyt każdego, kto tam przywędruje, niezależnie od pory roku. Tak samo będzie i z Wami. Dwugodzinną wędrówkę wynagrodzi Wam wspaniały widok na Rysy, najwyższy szczyt Polski. Zobaczycie miejsce przenikania się przyrody i ludzkiej działalności, a co za tym idzie natury i kultury, zachwytu i grozy, przyjaźni człowieka z przyrodą gór. Trasa w obie strony liczy około 17 km (wymagane odpowiednie obuwie).
Obiadokolacja
A wieczorem… TATRZAŃSKIE KARAOKE – nie potraficie śpiewać? Spokojnie, pomożemy. To będzie prawdziwa bitwa na głosy!
Dzień 5
Śniadanie + suchy prowiant
Wykwaterowanie
WIELKA KROKIEW – jeżeli jeszcze nie macie dosyć tatrzańskich klimatów, to zabierzemy Was do kolebki polskiego narciarstwa oraz areny sukcesów Adama Małysza i Kamila Stocha. Wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na szczyt największej i najstarszej polskiej skoczni. Dzięki spojrzeniu znad rozbiegu wyobrazicie sobie, jak czują się zawodnicy przed skokiem, gdy siedzą na belce startowej.
Wyjazd powrotny.
✓ Zakopane – Muzeum Oscypka (pokaz wyrobu oscypka). Cena 20 zł/osoba.
✓ Białka Tatrzańska – Termy Bania (3 godzinne szaleństwo na kompleksie basenów termalnych). Cena ok. 26 zł/osoba.
✓ Wadowice – Muzeum Św. Jana Pawła II. Cena 12 zł/osoba.