JASTRZĘBIA GÓRA: nadmorski klif (33 m n.p.m.), wąwóz Lisi Jar, Muzeum Figur Woskowych – HEL: „początek Polski”, fokarium – ROZEWIE: rezerwat przyrody, latarnia morska – WŁADYSŁAWOWO: Aleja Gwiazd Sportu, Dom Rybaka
Bałtycki relaks
Dzień 1
Wyjazd spod szkoły.
Zakwaterowanie
Obiadokolacja
NEPTUN CHALLENGE – aby czas na zielonej szkole upłynął w fantastycznej i miłej atmosferze zaczniemy od gier i zabaw integracyjnych. Na kąpiele może jeszcze jest za wcześnie, ale na moczenie nóg i konkursy plażowe jak najbardziej tak! Oczywiście chrzest morski obowiązkowy dla każdego 🙂
Dzień 2
Śniadanie
JASTRZĘBIA GÓRA – najdalej na północ wysunięta miejscowość w Polsce. Tutejsza przyroda i krajobrazy są naprawdę wyjątkowe, a atrakcje warte uwagi. Przekonacie się sami!
PROMENADA ŚWIATOWIDA – słynny deptak, który nie tylko zaprowadzi Was na brzeg klifu, lecz również stanowi serce miasta. U jego wylotu znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę. Nie zabraknie czasu na buszowanie po straganach czy porcję lodów 🙂
GWIAZDA PÓŁNOCY – obelisk ten jest niezwykle popularną atrakcją turystyczną, gdyż nie zawsze mamy okazję znajdować się dokładnie na jednym z krańców naszego kraju. Klasowe zdjęcie będzie z pewnością fajną pamiątką.
MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH – zobaczycie postaci z ekranów telewizora i pierwszych stron gazet! Macie aparat w pogotowiu ?
Obiad
TEAM BUILDING – chcecie dobrze współpracować, stać się zgranym zespołem, wybrać spośród siebie prawdziwego lidera a przy tym dobrze się bawić? To coś specjalnie dla Was! Podczas tych zajęć poznacie siebie nawzajem, a także nabierzecie zaufania.
Kolacja
A wieczorem… KICZ PARTY – przy największych hitach współczesnej muzyki na pewno każdy znajdzie swój ulubiony kawałek, z nami nikt nie podpiera ściany! Zrobimy dyskotekę jakiej świat jeszcze nie widział 🙂
Dzień 3
Śniadanie + suchy prowiant
PÓŁWYSEP HELSKI – podczas całodziennej wycieczki sprawdzimy na własnej skórze, czy znajdujemy się na końcu, czy na początku Polski. Ten pas ziemi o długości 34km, zwany potocznie Helem, otoczony jest wodami Bałtyku, Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej. Czy wiecie, że w najszerszym punkcie liczy 3 km, a w najwęższym zaledwie… 100 metrów ?
FOKARIUM – z racji tego, że na co dzień bardzo rzadko mamy okazję obserwować foki, gdyż występują one przede wszystkim w północnobałtyckich wodach i są testerami czystości morskiego ekosystemu, zabierzemy Was do fokarium. Będziecie mogli do nich podejść bardzo blisko, stanąć przy przesmyku i oglądać przepływające foki dosłownie na wyciągnięcie ręki. Atrakcją samą w sobie jest karmienie fok oraz tzw. trening medyczny, który utrzymuje foki w sprawności fizycznej. To niezwykły widok zobaczyć jak foki na polecenia opiekunów wyskakują z wody, w charakterystyczny sposób przemieszczają się na lądzie czy też aportują w wodzie. Punkt obowiązkowy!
CYPEL HELSKI – ta wyjątkowa forma geomorfologiczna, składająca się wyłącznie z piasku, okresowo powiększa się i maleje w zależności od poziomu wody. Jest to idealne miejsce na spacer między otwartą plażą a morzem, tym bardziej że znajduje się tam promenada wyposażona w ławeczki i tablice informacyjne dotyczące miejscowej fauny i flory. Czas na relaks 🙂
LATARNIA MORSKA – pokonując 143 schody, z umieszczonego na 39 metrze tarasu widokowego zobaczycie pięknie zalesiony półwysep, port i miasto Hel, a przy dobrej pogodzie nawet Trójmiasto. Może ze szczytu uda się Wam dostrzec pływającą w morzu… fokę.
Obiadokolacja
A wieczorem… KARAOKE – nie potraficie śpiewać? Spokojnie, pomożemy. To będzie prawdziwa bitwa na głosy!
Dzień 4
Śniadanie
ROZEWIE – zorganizujemy pieszy rajd na przylądek, który przez długi czas uważany był za najbardziej wysunięty na północ skrawek Polski. W obie strony trasa liczy około 6 km i wiedzie m.in. przez przez las i plażę.
LISI JAR – na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego ciągnie się malowniczy wąwóz. Ma 350 metrów długości, 50 metrów głębokości i prowadzi prosto do morza, a na jego zboczach rośnie piękny, stuletni las bukowy. Przy wejściu do jaru stoi pomnik upamiętniający lądowanie króla Zygmunta III Wazy po powrocie ze Szwecji. Poczujecie się tutaj jak w filmie grozy…
LATARNIA MORSKA – najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, wpisana do rejestru zabytków. Nosi imię Stefana Żeromskiego, który w latach 1920 – 1924 odwiedzał Rozewie, podobno nawet zamieszkiwał w niej. Z tarasu latarni (33 m n.p.m.) podziwiać będziecie rozległą panoramę wybrzeża.
DOM DO GÓRY NOGAMI – wejście do niego sprawi, że Wasze zmysły naprawdę oszaleją. W tym domu nic nie jest normalne: podłogi są krzywe, żeby się przespacerować trzeba łapać za drzwi, okna i ściany. Dobrej zabawy!
Obiad
CYRK NA KÓŁKACH – brzmi tajemniczo? Zorganizujemy zajęcia z ekwilibrystyki (balansowania), akrobatyki, pantomimy czy klaunady. Spróbujecie samodzielnie zrobić parę kroków na linie zawieszonej nad ziemią, przejść kawałek na szczudłach czy pożonglować. Zdradzimy Wam pewne tajemnice jak to robić, a jak już opanujecie te sztuczki, zabawa jest naprawdę fantastyczna! Gotowi? Start!
Kolacja
A wieczorem… POŻEGNANIE Z MORZEM – nie wypuścimy Was do domu bez obejrzenia zachodu słońca…
Dzień 5
Śniadanie + suchy prowiant
Wykwaterowanie
WŁADYSŁAWOWO – w drodze powrotnej wstąpimy do słynnego „Władka”. Jest to jedyne w Polsce miasto w którego granicach znajduje się dostęp do dwóch dużych obszarów wodnych, od północny Bałtyk, a od południowo-wschodniej strony Zatoka Pucka.
DOM RYBAKA – wespniecie się na 45-metrową wieżę widokową, by z jej szczytu zobaczyć nie tylko morski horyzont czy panoramę miasta, ale także Półwysep Helski, który widać stąd doskonale. Jest to najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście.
ALEJA GWIAZD SPORTU – najbardziej zasłużeni sportowcy naszego kraju, mają swoją promenadę wyłożoną spiżowymi gwiazdami oprawionymi w granitowe płyty. Spacerując po niej, poznacie największe osobistości polskiego sportu. Co roku odsłaniane są kolejne gwiazdy, często w uroczystości uczestniczą sami upamiętnieni.
Wyjazd powrotny.